БУЛІНГ У ШКОЛІ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ Й ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ

Булінг у школі , на жаль, набирає популярності. Психологічному або фізичному цькуванню піддаються діти різних соціальних верств. Що робити батькам, чиїх дітей ображають? Куди звертатися по допомогу?

Булінг ‒ це залякування або цькування людини, як у фізичному, так і в психологічному плані. Зазвичай таке явище дуже поширене в школах або університетах. Цькувальником найчастіше виступає одна людина, рідше ‒ група. Решта стають свідками. Якщо жертва не може себе захистити й протистояти кривдникові, то це і є булінг, а не суперечка, як дехто вважає.

ВИДИ БУЛІНГУ

Вербальний

Це словесне знущання. Зазвичай це залякування або обзивання, погрози та інше психологічне насильство. Причин для такого булінгу може бути багато: зовнішні недоліки, інвалідність, соціальне походження, етнічна приналежність. У цьому виді цькування фантазії є де розгулятися…

Фізичний

Фізичне насильство останнім часом дуже поширений вид цькування. Особливо у школі. Це можуть бути стусани, удари, підніжки. Навіть легке штовхання, якщо воно повторюється багаторазово, теж вважається булінгом.

Соціальний

Соціальний булінг ‒ це залякування або ізоляція дитини, коли її навмисно не допускають до участі в роботі групи. І не важливо, що це ‒ обід у школі чи ігри на уроці фізкультури.

Кіберзалякування

Іншими словами це кібербулінг. Він полягає у звинуваченні з використанням образливих слів або брехні за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах. Останнім часом кібербулінг набрав величезну популярність. Найчастіше до такого виду цькування вдаються школярі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО З ВАШОЇ ДИТИНИ ЗНУЩАЮТЬСЯ В ШКОЛІ

В Україні є закон, який спрямований на протидію булінгу та передбачає чіткі дії для батьків дитини, яка стала жертвою цькування або її свідком.

Насамперед дитина може (і повинна) повідомити про це батькам, учителю або директору. Вона також може зателефонувати на гарячу лінію організації, яка займається питаннями стосовно протидії насильству в сім’ї та захищає права дітей («Ла Страда ‒ Україна»). Також батьки або сама дитина може звернутися по допомогу в Центр соціальної служби у справах сім’ї, дітей і молоді, Національну поліцію України, а також у Центр надання безоплатної правової допомоги.

Якщо педагог або інший працівник навчального закладу став свідком булінгу, то він зобов’язаний повідомити про це керівництву. Причому незалежно від того, поскаржилася йому жертва булінгу чи ні. Після цього потрібно сформувати звернення про булінг до керівництва в письмовій формі. Директор закладу повинен розглянути його, з’ясувати всі обставини та скликати комісію з розгляду цього випадку цькування. До складу такої комісії зазвичай входять вчителі, директор, соціальний педагог, психолог, батьки постраждалого та кривдника. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразова сварка, керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

ЯКЕ ПОКАРАННЯ ЗА БУЛІНГ ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОН УКРАЇНИ

Штраф за булінг в Україні становить 850‒1700 грн або від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо булінг здійснений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більший ‒ 1700‒3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Також важливо пам’ятати про те, що якщо керівник установи не повідомив у відповідні органи про цькування дитини, то в такому випадку він теж понесе покарання: штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходу або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% від заробітної плати.

Кiлькiсть переглядiв: 83

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.